Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget Bleking upphandlar i samverkan med Region Kronoberg sterilemballage såsom packskynken, fuktpapper, steriliseringspåsar och kemiska indikatorer för autoklaver.