2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster Brand
Beskrivning: ramavtal för service, underhåll och nyinstallation av brandlarm i kommunens fastigheter. Detta är inbjudan till att delta i upphandlingen för att bli kvalificerad och i nästa steg lämna anbud. Information om kommunens brandlarm är inte offentliga utan ska hanteras särskilt och kvalificerade anbudsgivare får tillgång till mer information inför steg två anbudslämnande.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312100 Installation av brandlarmssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113314:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 31625200 Brandlarmssystem