219441-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Webbkamera
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Streamingtjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30237240 Webbkamera
II.1.4.
Kort beskrivning
Sida har för avsikt att upphandla ett ramavtal med en leverantör som ska tillhandahålla streamingtjänster för framtida externa och interna event.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30237240 Webbkamera, 32240000 TV-kameror, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32331500 Inspelare, 32353000 Ljudinspelningar, 38651000 Kameror, 38651500 Filmkameror, 64228000 Överföring av TV- och radiosändningar, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92220000 Televisionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen