Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Truckar och truckservice
Referensnummer: 2020-O002503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av nya och begagnade truckar (dragtruckar och ledstaplare) med service under garantitiden samt separat delområde för service och underhåll av hela maskinparken.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42415100 Lyfttruckar, 42415200 Truckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen