219600-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende besiktningstjänster och kontrollansvarig.
Referensnummer: FN 2017/00289-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende besiktningstjänster och kontrollansvarig enligt PBL.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kontrollansvarig (KA)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besiktningsman inom bygg
Del nr: 2
Besiktningsman inom el
Del nr: 3
Besiktningsman inom VS
Del nr: 4
Besiktningsman inom vent
Del nr: 5
Besiktningsman inom styr
Del nr: 6
Besiktningsman inom mark
Del nr: 7
Besiktningsman inom passage
Del nr: 8
Besiktningsman inom larm
Del nr: 9
Besiktningsman inom brand
Del nr: 10