Tillväxtverket önskar teckna ramavtal med en leverantör avseende kvalificerade ekonomitjänster.
Tillväxtverket önskar ett nära samarbete med en leverantör som tillhandahåller ekonomikonsulter på olika nivåer med omfattande erfarenhet från statlig redovisning och med utmärkt kunskap av ekonomisystemet Agresso.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen