219639-2018 - ResultatSverige-Söderhamn: Försäkrings- och pensionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inlösen av intjänad pensionsrätt (IPR) Hudiksvalls Kommun
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar för Hudiksvalls Kommun en försäkringslösning för IPR om ca 250 mkr.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66510000 Försäkringar, 66511000 Livförsäkringar, 66520000 Pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen