Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsledare för skogligt analyssystem.
Referensnummer: SLU ua 2017.2.4.4-2102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av konsulttjänst enligt bifogat förfrågningsunderlag. Omfattning motsvarande 50 % timmar av årsarbetstid vilket motsvarar 850 timmar per år för verksamhetsledning och utveckling av det skogliga analyssystemet Heureka.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen