Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialsnickerier
Referensnummer: V 2017/1775
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44220000 Inredningssnickerier
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds universitet inbjuder till anbudsgivning gällande Specialsnickerier. Upphandlingen avser inköp av specialsnickerier av enstaka produkter eller produkter till större projekt vilket innefattar tillverkning,
Leverans och andra tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen