219708-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Arbetskläder för män
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skalplagg
Referensnummer: UPP 2020-71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser skalplagg i form av jacka och byxa som är avsedda att användas av Tullverkets uniformerade personal.