219771-2019 - ResultatSverige-Sandviken: IT-programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem som tjänst (SaaS) åt Sandvikenhus AB
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikenhus AB upphandlar ett nytt ekonomisystem som tjänst Software as a service (SaaS).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48517000 IT-programvara, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen