219794-2020 - ÄndringSverige-Malmö: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering, konditori och färskt bröd
Referensnummer: STK-2020-294
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av catering såsom bröd och bullar, bredda mackor, sallader, bufféer, tårtor, kakor, bullar, varm mat, smörgåstårtor etc.
Upphandlingen är uppdelad i 5 delar.
1. Konditori och färskt bröd
2. Mackor och buffé
3. Smörgåstårtor
4. Sallad
5. Varm mat