Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avyttring och återvinning av hårdvara.
Referensnummer: SU FV-2.2.2-0650-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70122110 Försäljning av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms Universitet (SU) har behov att förenkla avyttring av begagnad IT-utrustning och avser därför att teckna ramavtal om tjänst innefattande återtag, säker informationsradering, destruktion eller återförsäljning av SU-ägd begagnad IT-utrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 66132000 Varuförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen