Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Julklappar i form av gåvokort.
Referensnummer: DS2016-1966
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds sjukhus delar varje år ut en julklapp till sina anställda för att visa sjukhusets uppskattning för alla medarbetares fina arbetsinsatser under året. Med anledning av detta har sjukhuset identifierad behov av en bredd av varor och tjänster att erbjuda i ett gåvokort. Avtalet har tillkommit genom öppen upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej