Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggservicearbeten
Referensnummer: 21/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för byggservicearbeten för service-, underhålls- och ombyggnadsarbeten. Avtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör om förutsättningar finns. Vid större entreprenader, överstigande 3 miljoner SEK, kan beställaren välja att genomföra separat upphandling för specifika projekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen