Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
Leveransplats
Del av land (NUTS): Jönköpings län (SE211)
Land: Sverige
Kompletterande information: Tranås kommun