Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och Byggvaror
Referensnummer: UH-2021-170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av trä- och byggvaror av varierande slag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde Mjölby kommun, FAMI
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44111000 Byggnadsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leverans av trä- och byggvaror av varierande slag. Volym ca 1,5 miljoner kr för Motala kommun och ca 1 miljon för Mjölby kommun. Inga volymer är garanterade.
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 24
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Anbudsområde Motala kommun, Sjöstaden
Del nr: 2