2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårdavtal Radiologi
Beskrivning: Upphandling avser avrop av radiologiska tjänster vid ADH Röntgen Halland alternativt Vårdgarantiservice när behov uppstår. De upphandlade tjänsterna utgör ett komplement till ADH Röntgen Halland och bidrar till en säker och effektiv vårdkedja med god tillgänglighet och kvalitet för patienten.
Intern identifierare: RS240301
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: ,
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del