2. Förfarande
Förfarande
Titel: Evenemangsutrustning, ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning samt bildproducent
Beskrivning: Upphandlingen avser Evenemangsutrustning samt ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning till kommunens olika verksamhetsområden, för succesiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen avser också bildproducent som ska medverka vid sänding av kommunens kommunfullmäktigesammanträden. Upphandlingen är uppdelad på tre delområden och syftet med upphandlingen är att ingå ramavtal med en leverantör per delområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Evenemangsutrustning
Beskrivning: Anbudsområdet evenemangsutrustning avser hyra av utrustning såsom scener, podium, ståbord, stolar, tält med mera som kommunen behöver för att genomföra olika evenemang.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123040:Lot:1
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39154000 Utställningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32342410 Ljudutrustning, 92370000 Ljudteknikertjänster, 39154000 Utställningsutrustning, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning
Beskrivning: Anbudsområde ljud- och ljustekniska tjänster och utrustning avser hyra av ljud- och ljusteknisk utrustning, köp av ljusteknisk utrustning, möjlighet att avropa ljud- och ljustekniker, installatör, tillhandahållande av rekvisita samt service av musikrum och musikintrument.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123040:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 32342410 Ljudutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 92370000 Ljudteknikertjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bildproducent
Beskrivning: Anbudsområde bildproducent avser möjlighet att avropa bildproducent som ska medverka på sändningen av kommunens kommunfullmäktigesammanträden.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123040:Lot:3
Huvudklassificering (cpv): 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion