220009-2017 - ResultatSverige-Örebro: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa vårdplatser.
Referensnummer: 17RS1016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av externa vårdplatser enligt Hälso- och sjukvårdslagen (1982:763) till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen