220009-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag, projekteringsledare till renoveringen av Kv Lejonet, Stockholms kommun
Referensnummer: 1059/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser projekteringsleding av renoveringen av flera hus i Kv Lejoner i centrala Stockholm. Projektet är ett säkerhetsprojekt och allt arbetet ska utföras i Stockholm på ett av SFV tillhandahållet projektkontor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser projekteringsleding av renoveringen av flera hus i Kv Lejoner i centrala Stockholm. Projektet är ett säkerhetsprojekt och allt arbetet ska utföras i Stockholm på ett av SFV tillhandahållet projektkontor i centrala Stockholm.