220082-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Säkerhetsbarriärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Fullskaletester med plattformsbarriärer i tunnelbanan.
Referensnummer: TN 2016-0533
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928300 Säkerhetsbarriärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att ansöka om att lämna anbud: Fullskaletester med plattformsbarriärer på 2 tunnelbanestationer i Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen