220097-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Veterinärstjänster – Veterinärvårdstjänster till Polisrytteriet i Region Stockholm
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVeterinärvårdstjänster till Polisrytteriet i Region Stockholm
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av veterinärvårdstjänster till Polisrytteriet i Region Stockholm. Ramavtalet omfattar veterinärvård inklusive tandvård och fysioterapi till Polisrytteriets tjänstehästar. Ramavtalet avser bokade tider såväl som aktutvård, dygnet runt alla dagar i veckan.
Intern identifierareA580.237/2023
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenBilaga 2
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85200000 Veterinärstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVeterinärvårdstjänster till Polisrytteriet i Region Stockholm