220099-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vapen, ammunition och tillhörande delar – Color Marking Training System
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelColor Marking Training System
BeskrivningThe scope of the procurement is two framework agreements that each will ensure the needs of the Swedish Police Authority and the authorities eligible for call-off on a national basis. The framework agreements include the provision of CMTS in two product areas, with one framework agreement per product area: - Agreement 1: CMTS ammunition 9x19 mm - Agreement 2: CMTS ammunition 5.56x45 mm
Intern identifierareA174.423/2022
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35200000 Polisutrustning, 35320000 Skjutvapen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareColor Marking Training System