Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädtjänster 2021
Referensnummer: NTN 2020/321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tjänster som riskträdshantering och arboristtjänster som trädvårdande insatser av mer avancerad art samt att beskära eller kronstabilisera träd liksom trädinventeringar. Skogsvårdsåtgärder i skyddad natur men även övrig stadsnära park- och naturmark ingår också i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77211500 Trädvård, 77231000 Skogsskötsel, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen