See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallstransporter Flis-Ask, Lastvxl-Container och Slam Trollhättan 2026
Beskrivning: Ramavtal på 2+1+1 år. Köpare är Trollhättan Energi, Trollhättan Energi Elnät, Bostadsbolaget Eidar och Trollhättans stad. Avtalsområde 1 : Flis- och Asktransporter Avtalsområde 2: Lastväxlarflak samt containertransport. Avtalsområde 3: Slamtransport från reningsverket Avrop sker när Köparen inte har egen kapacitet tillgänglig. Anbud lämnas på generell del samt ett eller flera avtalsområden (delar)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELL DEL (gäller alla avtalsområden)
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Köpare beslutar om förlängning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Flis- och asktransporter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Lastväxlartjänst och Containertransport
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3. Slamtransport