Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Stiftelsehögskola
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av VAN-tjänster
Referensnummer: C 2019-1830
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79999000 Skanning och fakturering
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Upphandlingen omfattar VAN-tjänster i form av fakturahanteringstjänster. Tjänsten ska vara en helhetslösning av fakturahanteringen för deltagande Chalmersbolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen