220218-2018 - ResultatSverige-Malmö: Murning och tegelläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Formsättning och gjutning för eldfast infordring
Referensnummer: 58/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262500 Murning och tegelläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Murnings- och gjutningsarbeten (eldfast infordring) i avfallseldade pannor och därtill hörande utrustning i Sysavs anläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen