Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cateringtjänster
Referensnummer: 330/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39310000 Cateringutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av catering till stadens verksamheter. Med catering avses maträtter, kalla och varma samt leverans till beställarens angivna plats.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen