220378-2019 - ÄndringSverige-Örebro: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt- och textilservice
Referensnummer: Ks 588/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänstekontrakt avseende tvätt- och textilservice. Omfattar hyrtextilier samt cirkulationstvätt av både kundägda textilier och hyrtextilier.