220442-2020 - ResultatSverige-Härnösand: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalteknisk service 2020
Referensnummer: 19RS10556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av Dentalteknisk service för de dentalutrustningar som är installerade inom Folktandvården, Region Västernorrland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen