220512-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ammunition för eldvapen och krigföring – Ammunition 300 AAC Blackout
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAmmunition 300 AAC Blackout
BeskrivningThe scope of this procurement is five framework agreements, that each will ensure the Swedish Police Authority's needs for five different types of 300 AAC Blackout ammunition.
Intern identifierare933-A151.083/2024
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35331000 Ammunition för eldvapen och krigföring
Ytterligare klassificering (cpv): 35331100 Kulor, 35331500 Patroner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningTThe scope of this procurement is five framework agreements, that each will ensure the Swedish Police Authority's needs for five different types of 300 AAC Blackout ammunition.
Intern identifierareAmmunition 300 AAC Blackout