220540-2020 - ÄndringSverige-Lund: Utveckling av kundanpassad programvara
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning av e-hälsosystem
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör som kan tillgodose Beställarens behov av drift, förvaltning och utveckling av katalogtjänst med tillhörande tjänster för administration och underhåll av katalogen, samt synkronisering mot nationell HSA-katalog.