220569-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Support, service och kompletteringsköp till befintlig park av skrivare (Canon)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport, service och kompletteringsköp till befintlig park av skrivare (Canon)
BeskrivningDomstolsverket har behov av kompletteringsköp med support och service till nuvarande skrivarpark som består av MFP och skrivare ifrån Canon.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122252:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30123000 Kontors- och företagsmaskiner, 50000000 Reparation och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara)