220635-2025 - Resultat
Sverige – Kökshanddukar – Kökshanddukar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kökshanddukar
Beskrivning: Försvarsmakten har behov av kökshanddukar. Försvarsmakten finns på flera orter i Sverige och i och med att Försvarsmakten är i tillväxt har behovet för kökshanddukar ökat.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39514200 Kökshanddukar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107026:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39500000 Textilvaror