220658-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – TE i samverkan Kvarnberget 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTE i samverkan Kvarnberget 2
BeskrivningEntreprenaden omfattar en nästintill total ombyggnad och teknisk upprustning av hela fastigheten Kvarnberget 2. Projektet kommer att bedrivas i samverkan där entreprenören bereds medverka i ett tidigt skede av projektet. Beställaren har tagit fram utkast till programhandling. Projektet är planerat att genomföras i två (2) faser.
Intern identifierareFB 2024/515
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTE i samverkan Kvarnberget 2