2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skydds- och Arbetskläder till Sveriges Nationalparker
Beskrivning: Länsstyrelsen bjuder in till anbudsinbjudan avseende tecknande av ramavtal gällande skydds- och arbetskläder till personal inom nationalparkerna samt Naturvårdsverket.
Intern identifierare: 512-1083-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Skydds- och arbetskläder