Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ, kem, papper och plast
Referensnummer: A 21-071 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar, Örnsköldsviks kommun med bolag, successivt avrop under avtalstiden avseende städmaterial, kemtekniska produkter, pappers- och plastprodukter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33711520 Duschtvål, 33711900 Tvål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39831000 Tvättmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen