220704-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Avlägsnande av slam
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport, nyttjande och omhändertagande av slam
Referensnummer: 0060/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar Transport, nyttjande och omhändertagande av slam. Uppdrag avser bland annat lastning, transport, nyttjande och slutligt omhändertagande inklusive mellankommande lagring och hygienisering av slam från avloppsreningsverket Ryaverket.