220704-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fraktcontainrar för särskilda ändamål – Ramavtal Satsförvaringscontainer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Satsförvaringscontainer
BeskrivningUpphandling ramavtal Satsförvaringscontainrar med en total giltighetstid på sju (7) år (maximal tid inklusive förlängningsmöjligheter).
Intern identifierare24FMVU1936
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Satsförvaringscontainer