Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten
Referensnummer: UH-2018-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Elinstallationsarbeten inom ramen för löpande underhåll inom Beställarens fastighetsbestånd efter avrop under och utanför ordinarie arbetstid. Beställarens fastighetsbestånd kan komma att förändras från tid till annan.
Avtalet omfattar inte elarbeten inom ramen för nybyggnation/större ombyggnation o.dyl, för vilken särskild upphandling av totalentreprenör sker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 38 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen