220804-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-konsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-konsulttjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar behovet av att komplettera den egna verksamheten med inhyrd kapacitet och kompetens i form av IT-konsulter för såväl längre uppdrag som kortare insatser av akut karaktär. Kommande ramavtal avser täcka olika kompetenser och delområden. Delområde 1 - Utvecklingsstöd Delområde 2 - Användarnära IT Delområde 3 - Verksamhetsutveckling Delområde 4 – Servicedesk
Intern identifierare24/17
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Beskrivning.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 3 Verksamhetsutveckling
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 4 Drift och support
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 2 Användarnära IT
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde 1 Utvecklingsstöd