220805-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Broreparationer inom Örebro kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBroreparationer inom Örebro kommun
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal med två-fyra (2–4) ramavtalsentreprenörer för små och medelstora arbeten, gällande broreparationer.
Intern identifierareTos 4141/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45221100 Anläggningsarbeten för broar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000