220846-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Humanoid robots
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHumanoid robots
BeskrivningLuleå University of Technology intends to procure three (3) "humanoid robots", for the Robotics and AI unit at the department of Computer science, Electrical and Space Engineering.
Intern identifierareLTU-66-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38900000 Diverse mät- och provinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHumanoid robots