220857-2022 - ResultatSverige-Växjö: Skyltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skyltar
Referensnummer: 2017/5220-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928470 Skyltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Linnéuniversitet inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud avseende upphandling av skyltsystem i Växjö och i Kalmar. I upphandlingen ingår även Uppskyltning av de nya byggnaderna som byggs Kalmar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 31523300 Upplysta namnskyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423450 Namnskyltar, 44423460 Adresskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen