Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildfångstutrustning - Tidningsskanner
Referensnummer: RA_KS 2021/00105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38520000 Skannrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksarkivet avser med denna upphandling att komplettera myndighetens behov av bildfångstutrustning för produktion av digitalt material och ärendehantering.
Behovet avser:
• 1 st bildfångstutrustning av typ tidningsskanner,
• tillhörande utbildningar samt
• service och support.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen