220874-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Bäddmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBäddmaterial
BeskrivningUpphandling av bäddmaterial.
Intern identifierareVF2025-00024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39500000 Textilvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
Intern identifierare1779072-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare1779073-1