220931-2017 - PlaneringSverige-Söderhamn: Snöröjning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning av Gävle kommuns gator, gång- och cykelvägar.
Referensnummer: 6930
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Planering pågår för en upphandling av snöröjning av Gävle kommuns gator, gång- och cykelvägar samt trafikanordningar.
Obs:
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen