220936-2021 - ResultatSverige-Västervik: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 143 Upphandling sopkärl
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Västervik Miljö & Energi AB har för avsikt att upphandla en- och tvåfackskärl med reservdelar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39224340 Soptunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen