2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal tekniska konsulter - Radonsakkunnig
Beskrivning: Den här upphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag som Radonsakkunnig och därtill närliggande tjänster i samband med beställarens arbete med att bygga nytt, om- och till.
Intern identifierare: 202478
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Intern identifierare: 1632629
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbud lämnas genom Sanningsförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivaren ska i anbud svara på de frågor som ställs och bifoga de underlag som efterfrågas i samband med lämnande av anbud till och med sista anbudsdag. Observera att den här anbudsdelen behöver inte fyllas i vid lämnande av anbud t o m sista anbudsdag om anbud lämnas genom Egenförsäkran.
Intern identifierare: 1661310
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbud lämnas genom Egenförsäkran
Beskrivning: Lämna anbud genom Egenförsäkran innebär att beställaren kan komma att under utvärdering av anbud be Anbudsgivaren komplettera sitt anbud med underlag som behövs för att Beställaren ska kunna verifiera kravuppfyllnad. Observera att den här anbudsdelen inte behöver fyllas i vid lämnande av anbud till och med sista anbudsdag om anbud lämnas genom Sanningsförsäkran.
Intern identifierare: 1642746